تبلیغات
مركز خرم بیدشناسی - مردم خرم‌بید چرا به معدن حمله کردند؟
مركز خرم بیدشناسی
به بام استان فارس ،سرزمینی از جنس مهر و ماه خوش آمدید.اینجا مهد چشمهای بارانی ،دستهای آفتابی و دلهای نورانی است.

مرتبه
تاریخ : جمعه 18 مرداد 1392
نامه رحیم زارع نماینده خرم‌مبید درباره حادثه حمله به معدن؛
عادلانه نیست به افرادی که بر اساس مصوبه دولت اقدام به تاسیس ...
پارسینه: بدنبال ماجرای معدن چاه مرغی خرمبید استان فارس، رحیم زارع نماینده مردم آباده، خرمبید و بوانات طی نامه ای به شبهات و تحلیل‌های نادرست در این باره پاسخ داده و از حقوق مردم مظلوم منطقه دفاع کرد. 

در این نامه آمده است: مردم ولایت مدار شهرستان خرم بید سمبل ایثار و شهادت اند و رتبه ممتاز فرهنگی و قانون مداری ونیز بالاترین ضریب امنیتی فارس را دارند.

اتفاقات ناگوار رخ داده در معدن چاه مرغی شهرستان خرم بید در کنار تحلیل‌های نادرست، عدم شناخت و واکاوی صحیح مسائل گذشته؛ باعث شد بعضی از سایت‌ها و خبرگزاری‌ها با بکار بردن الفاظ و ادبیاتی نادرست مردمی را نشانه روند که در رخداد‌های اخیر این شهرستان مظلوم واقع شده اند. 

در ابتدا خاطر نشان مینمایم از نظر اینجانب و مردم شهرستان خرم بید، تخریب تجهیزات معدن توسط عواملی مجهول با هر نیتی که بوده، محکوم است و نباید این امر به حساب مردمی گذاشته شود که سالیان سال است از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در تمام صحنه‌ها با رشادت و شجاعت حماسه آفرینی کرده اند و ...
همچنان گوش به فرمان ولی امرشان آماده جان فشانی هستند. 

به عنوان نماینده ملت جهت تنویر افکار عمومی و روشن شدن زوایای پنهان رخدادهای اخیر شهرستان خرم بید بیان چند نکته را ضروری می‌دانم: 

۱- مردم شهرستان خرم بید تماما شیعه اثنی عشری بوده و سوابق انقلابی گری و سلحشوری آنها زبانزد خاص و عام است و تدین و دلدادگی آنها به اهلبیت (ع) نزد علما و مراجع معظم محرز و مسلم است و سوابق فرهنگی و مذهبی و پایبندی به قانون در بین آنها، خرم بید را به عنوان شهرستانی با بالاترین ضریب امنیتی در فارس قلمداد نموده است. شهید آباد سرافراز آن، با دارا بودن چندین خانواده سه شهید و چهار شهید، نزد بزرگان نظام اسلامی شناخته شده است و فخر ایران اسلامی در طول تاریخ محسوب می‌شود. مردمی با این همه صلاحیت‌ها شایسته احترام و تکریمند. 

۲- اقتصاد شهرستان خرم بید وابسته به معادن سنگ منطقه است و سالیان متمادی از این معادن گرانبها توسط شرکت‌های مختلف بهره برداری شده است بدون آنکه سرمایه گذاری‌های مناسبی در جهت ایجاد صنایع مرتبط و ورود تکنولوژی‌های مربوط به بهره برداری و فرآوری سنگ در این شهرستان انجام شود. از میلیاردها تومان سود طی این سال ها، افق روشنی از توسعه در این شهرستان متصور نشد. این امر در کنار بیکاری و فقر منحط (۳۵ درصد مردم تحت پوشش سازمان‌های حمایتی هستند)، نخبگان و معتمدین و جوانان را بر آن داشت که برای اعتلای منطقه و بهره وری از این سرمایه عظیم منطقه دست به کار شوند. تلاش‌های آنان منتج به صدور مصوبه ای در هیات دولت در خصوص واگذاری این معادن پس از پایان بهره برداری بهره بردار قبلی به مردم در قالب شرکت تعاونی مردمی در سال ۸۶ شد. 

۳- زمانی که هیات محترم دولت، پس از شش سال وعده و وعید دادن و ایجاد توقع برای مردم توسط ریاست محترم جمهوری (طی یک مصوبه و چندین ملاقات با اعضای شورای شهر و معتمدین محل و دو دستور ویژه)، به ناگاه دست به اقدامی برخلاف توقعات ایجاد شده در بین مردم می‌زند طبیعی است که مردم غافلگیر شده و واکنش نشان دهند. لازم است یادآور شوم واکنش مردم در حد تجمع مسالمت آمیز بوده و مابقی اقدامات به دلیل سوء مدیریت مسئولین امر و تحریک‌های هدفمند برخی از عناصر خارج از بدنه مردم اتفاق افتاده است. 

۴- این عادلانه نیست به افرادی که بر اساس مصوبه دولت اقدام به تاسیس شرکت تعاونی با بیش از ۴۰ هزار عضو نموده اند و به وکالت از آنها اقدام به پیگیری مصوبه دولت نموده اند، عنوان سودجو و ضد تولید داده شود. این افراد (اعضای شورای شهر، معتمدین محلی) از جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های معظم شهدا و خاندان‌های روحانی می‌باشند که سال‌ها منشا خدمات فراوان بوده و هستند. این افراد نه سودجو و نه مخرب بلکه یادگاران سال‌های دفاع مقدس و انسان‌های شریفی هستند که به مانند گذشته پیگیر مطالبات مردم منطقه اند و با وجود بیماری‌های ناشی از جانبازی و کهولت سن از هیچ تلاشی دریغ نورزیده اند. 

۵- از آنجا که امروز کشور در آستانه حماسه و انتخابی بزرگ قرار دارد، با توجه به رهنمود‌های امام المسلمین حضرت آیت¬الله خامنه¬ای و شعار راهبردی سال (حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی) از تمام مسئولین و خدمتگزاران به نظام و انقلاب استدعا دارم با در نظر گرفتن تمهیدات، آرامش و امید را در فصل همدلی و انتخاب، به مردم بازگردانند و از مردم انقلابی و فهیم شهرستان خرم بید می‌خواهم که هچون گذشتهٔ پر افتخار خویش در راه انقلاب و اسلام ثابت قدم باشند.

رحیم زارع 
نماینده مردم نجیب و بصیر آباده، بوانات و خرم‌بید
در مجلس شورای اسلامی

منبع: قانونبرچسب ها: مردم خرم‌بید چرا به معدن حمله کردند؟، رحیم زارع نماینده مردم نجیب و بصیر آباده، بوانات و خرم‌بید در مجلس شورای اسلامی، معدن چاه مرغی خرمبید،
ارسال توسط اکبر کریمی خرمی
آرشیو مطالب
دیگر مطالب
پیوند های روزانه
امکانات سایت
blogskin

تبلیغات متنی

تبلیغات متنی