تبلیغات
مركز خرم بیدشناسی - اخبار شهرستان1
مركز خرم بیدشناسی
به بام استان فارس ،سرزمینی از جنس مهر و ماه خوش آمدید.اینجا مهد چشمهای بارانی ،دستهای آفتابی و دلهای نورانی است.خبرگزاری دانشجویان ایران -
 
رییس پلیس مبارزه با موادمخدر فارس از كشف 494كیلو و 500 گرم تریاك در شیراز و خرم بید خبر داد.

به گزارش سرویس «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سرهنگ محمداسماعیل مصری در تشریح این خبر گفت: ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر فارس مطلع شدند افرادی قاچاقچی قصد دارند با استفاده از چند دستگاه خودرو مقدار قابل توجهی موادمخدر را از یكی از استان‌های جنوبی كشور به شیراز منتقل كنند.

وی ادامه داد: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی یك دستگاه خودرو مگان متعلق به قاچاقچیان را در ورودی شهرستان شیراز شناسایی و متوقف كردند.

رییس پلیس مبارزه با موادمخدر فارس گفت: ماموران در بازرسی از آن خودرو مقدار 469كیلو و 500 گرم موادمخدر از نوع تریاك كشف و در این رابطه دو قاچاقچی را دستگیر كردند.

وی در ادامه از كشف 21 كیلوگرم تریاك در آباده خبر داد و گفت: ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر شهرستان آباده مطلع شدند فردی به نام «م ـ ز» با یك دستگاه خودرو پراید در محور شیراز ـ اصفهان اقدام به حمل موادمخدر می‌كند.

مصری افزود: ماموران با استقرار در طول مسیر، این قاچاقچی خودرو پراید وی را متوقف و در بازرسی از آن مقدار 21 كیلوگرم تریاك كشف و در این رابطه نیز این فرد قاچاقچی را به همراه دو همدستاش به نام‌های «د ـ ز » و «ح ـ د » دستگیر كردند.

وی در خاتمه گفت: در خرم‌بید نیز ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر آن شهرستان هنگام كنترل خودروهای عبوری در ایستگاه ایست و بازرسی شهید جنتی‌فر از مسافر یك دستگاه اتوبوس مسافربری مقدار 4 كیلو و 600 گرم تریاك كشف ومتهم نیز دستگیر شد.

_____________________________________________________-

افتتاح دانشگاه پیام نور واحد قادرآباد

دانشگاه پیام نور واحد قادر آباد با سه رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی افتتاح شد.


در این آئین افتتاح که با حضورداوود محمدجانی نماینده مردم شهرستانهای آباده بوانات وخرمبید در مجلس، محمدجمال زاده معاون آموزشی دانشگاه پیام نور استان فارس، حمید کوشکی مسئول امور جاری مرکز صفاشهر وعلیرضا شهوندی رئیس واحد پاسارگاد برگزار شد،52 دانشجوی پذیرفته شده در سه رشته جغرافیا، حسابداری واقتصاد با قوانین آموزشی واهداف دانشگاه پیام نور آشنا شدند.

                              _________________________________________

فرمانداری خرمبید:
شرکت خرمبیدی واحد نمونه استاندارد کشوری شد

خبرگزاری فارس: فرماندار خرمبید گفت: از سوی سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران یک شرکت خرمبیدی تولید کننده محصولات غذایی به عنوان واحد نمونه کشوری معرفی شد.

خبرگزاری فارس: شرکت خرمبیدی واحد نمونه استاندارد کشوری شد

داود ایوبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرمبید اظهار داشت: شرکت تولید کننده مواد غذایی خرم بیدی تنها تولید کننده استان فارس بوده که موفق به کسب این عنوان ارزشمند در سطح کشور شده است.
رئیس شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان خرمبید ابراز داشت: محصولات غذایی این واحد بزرگ تولیدی در کشور و دنیا دارای طرفداران بسیاری بوده و مرغوبیت محصولات تولیدی آن سبب شده است که عضو ثابتی در سفره ایرانیان باشد.
ایوبی گفت: وجود شرکت دشت مرغاب در بخش مشهد مرغاب خرمبید موجب ایجاد صدها شغل به صورت مستقیم و غیر مستقیم شده و در فصول مختلف سال بر اساس محصولات کشاورزی رونق خوبی به فعالیت‌های کشاورزی این منطقه داده است. 
نماینده عالی دولت در شهرستان خرمبید اضافه کرد: ده‌ها کارگاه کوچک و بزرگ فرآوری محصولات غذایی با بهره‌گیری از تجربیات این شرکت در بخش مشهد مرغاب ایجاد شده که تعدادی از آنها نیز علاوه بر اشتغال‌زایی جایگاه خوبی را در سطح کشور به دست آورده‌اند. 
به گزارش فارس، بخش مشهد مرغاب به مرکزیت قادرآباد در فاصله 40 کیلومتری صفاشهر مرکز شهرستانخرمبید قرار گرفته است. 

                          _________________________________________


با مساعدت مسئولان محلی صورت گرفت؛
خدمات شهری رایگان به محله قلعه بامداد صفاشهر

خبرگزاری فارس: فرماندار خرمبید و شهردار صفاشهر برق و گازرسانی به محله فقیرنشین قلعه بامداد صفاشهر را به صورت رایگان متعهد شدند.

خبرگزاری فارس: خدمات شهری رایگان به محله قلعه بامداد صفاشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از خرمبید، داود ایوبی فرماندار خرمبید بعد از ظهر امروز به اتفاق مدیران ادارات خدماتی و شهردار صفاشهر از محله فقیرنشین قلعه بامداد این شهر بازدید و از نزدیک به بررسی مشکلات ساکنان این محل پرداخت.
در این دیدار جمعی از اهالی ساکن در این محله مشکلات خود را نداشتن دیوار حیاط خانه، برق موقت، نداشتن انشعاب گاز و وضعیت نامناسب کوچه‌ها بیان کردند.
پس از بحث و بررسی و تبادل نظر مدیران بازدید کننده مقرر شد تا 15 روز آینده به صورت مجانی 18 منزل مسکونی برق‌رسانی شده، علمک گاز منازل نصب و با تعیین مسیر و همکاری شهرداری شبکه اصلی آبرسانی این محله لوله‌گذاری شود.
شهردار صفاشهر نیز قول مساعد برای تسطیح کوچه‌ها را به ساکنان آن محله داد.
مساعدت کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی شهرستان برای تامین بخشی از حق انشعاب آب آشامیدنی این محله از دیگر مصوبات این بازدید محله‌ای بود.
فرماندار خرمبید در این بازدید گفت: لذت خدمت و نوکری فقیر‌ترین قشر جامعه حلاوت خاصی دارد که هیچ لذتی با آن برابری نمی‌کند.
ساکنان محله نیز با ذکر صلوات پی در پی از این اقدام مسئولان شهرستان خرمبید مبنی بر بازدید و بررسی مشکلات به صورت منطقه‌ای قدردانی کردند.
به گزارش فارس جمع کثیری از ساکنان این محله زیر پوشش نهادهای حمایتی این شهرستان قرار دارند.
صفاشهر مرکز شهرستان خرم بید و در فاصله 187 کیلومتری شیراز واقع شده است.

___________________________________________________________________


مسئول میراث فرهنگی و گردشگری خرمبید خبر داد:
تأسیس تعاونی گردشگری روستایی قصر یعقوب در خرمبید

خبرگزاری فارس: مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خرمبید از تاسیس شرکت تعاونی گردشگری روستایی قصر یعقوب در این شهرستان خبر داد.


جابر حیدری فرد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرمبید اظهار داشت: در خرم بید روستاهای متعددی وجود دارد که هر کدام در جای خود گنجینه‌ای عظیم از توانمندی‌های تاریخی و گردشگری است.
وی گفت: روستای قصر یعقوب خرمبید در این اواخر به عنوان روستای پایلوت گردشگری کشور و استان فارس معرفی شده و همچنین دارای جاذبه‌های ارزشمند تاریخی و طبیعی بسیاری است.
این مسئول اضافه کرد: تشکیل تعاونی گردشگری روستایی برای پیشرفت و توسعه این روستاها لازم و ضروری بوده است و با رسیدگی و اهمیت دادن به این روستاهای تاریخی و گردشگری می‌توان سالانه گردشگران بسیاری را در کشور جذب کرد.
حیدری‌فرد با بیان اینکه شرکت تعاونی گردشگری روستایی قصر یعقوب با همکاری این اداره و مجوز اداره کل تعاون فارس و اداره تعاون خرمبید تأسیس و ثبت شده است، افزود: این شرکت می‌تواند نقش عمده و اساسی در پیشبرد وضعیت روستاهای هدف گردشگری داشته باشد.
مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خرمبید در پایان با قدردانی از اداره تعاون خرم بید در ادامه تصریح کرد: به مناسبت هفته تعاون این موضوع از سوی اداره کل تعاون فارس مطرح و مقرر شد فرمانداری و نهادهای دیگر در حمایت از این شرکت تعاونی گردشگری روستایی تلاش کنند. 

______________________________________________________________________

نشت گاز منواکسیدکربن در خرم بید استان فارس سه نفر را به کام مرگ کشاند.
آفتاب: نشت گاز منواکسیدکربن در خرم بید استان فارس سه نفر را به کام مرگ کشاند. 

محمدرضا رستگار مدیر روابط عمومی و بین‌الملل مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان فارس گفت: این سه نفرکه از اعضای یک خانواده بودند امروز بر اثر استفاده نادرست از بخاری گازی و گرفتگی لوله بخاری در منزل دچار خفگی و کشته شدند شهرستان خرم بید در فاصله ۱۸۷ کیلومتری شمال شرق شیراز قرار دارد. 
______________________________________________________________________
امسال در استان فارس؛
تولید هندوانه 67 درصد افزایش یافت

خبرگزاری فارس: مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی فارس از افزایش 67 درصدی تولید هندوانه در مقایسه با سال گذشته در این استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: تولید هندوانه 67 درصد افزایش یافت

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی فارس هدف از اجرای این طرح را کاهش میزان بذر در هکتار و کاهش هزینه‌های کاشت در کشاورزی حفاظتی عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به بالا بودن قیمت بذر کلزا به ویژه بذر ارقام هیبرید از جمله رقم هیبرید هایولا 401 که با احتساب یارانه دولتی هر کیلو 62 هزار ریال به دست کشاورزان می‌رسد، آزمایشی به منظور کاهش میزان بذر مصرفی و فاصله ردیف‌های کاشت در این دو شهرستان با استفاده از بذر هیبرید هایولا 401 و بذر رقم طلایه انجام شد. 
احمد دزفولی در بخشی دیگر از سخنان خود از افزایش 67 درصدی تولید هندوانه در مقایسه با سال گذشته نیز خبر داد و بیان داشت: در آبان ماه سال جاری 13 هزار تن هندوانه از مزارع این استان برداشت شده است و پیش‌بینی می‌شود که این رقم در آذر ماه جاری به 13 هزار و 500 تن برسد.
وی ادامه داد: در سال گذشته میزان تولید هندوانه پاییزه این استان 16 هزار تن بود که پیش‌بینی می‌شود این رقم در سال جاری به 26 هزار و 500 تن افزایش یابد.
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی فارس در مورد برداشت سیب‌زمینی نیز گفت: برداشت سیب زمینی پاییزه استان فارس در شهرستان‌های خرم بید، اقلید، بوانات و منطقه سرچهان به اتمام رسید که از 5 هزار و 500 هکتار سطح موجود، ا6 هزار و 500 تن سیب زمینی برداشت و روانه بازار مصرف شده است.
دزفولی تصریح کرد: در سال زراعی جاری در شهرستان‌های خرم بید و اقلید نیز 120 هکتار مزارع بذری سیب زمینی توسط کشاورزان با نظارت کامل کارشناسان مؤسسه تحقیقات اصلاح بذر و نهال و کارشناسان اجرایی سازمان کشت شده بود که عملیات برداشت با موفقیت انجام و از این مزارع 3 هزار و 600 تن غده بذری اصلاح شده سیب زمینی در کلاس‌های مختلف تولید و برداشت شده است.

_______________________________________________________________________

در سطح 3000 متر مربع صورت گرفت؛
کشت مینی تیوبر سیب زمینی در خرم بید

خبرگزاری فارس: برای نخستین بار مینی تیوبر سیب زمینی در سطح 3 هزار متر مربع از اراضی زراعی شهرستان خرم بید به عنوان قطب سیب زمینی‌کاری استان فارس کشت شد.

خبرگزاری فارس: کشت مینی تیوبر سیب زمینی در خرم بید

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، مسئول اداره تولیدات گیاهی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خرم بید در بازدید از مزرعه کشت تیوبر سیب‌زمینی، ارقام کشت شده در این مزرعه را از ارقام سانته، اگریا و بورون و به تعداد 21 هزار مینی تیوبر اعلام و علاقمندی و مدیریت زراعی و علمی بالای کشاورز را از مهم‌ترین دلایل موفقیت در تولید محصول این سیب‌زمینی دانست. 
محمد حسینی افزود: این مزرعه زیر نظر موسسه ثبت و گواهی بذر کشور بوده و در شش مرحله از توسط کارشناسان این موسسه بازدید صورت گرفته است.
وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود بیش از هشت تن محصول سیب‌زمینی بذری با کلاس SE از این مزرعه برداشت شود. 
به گزارش فارس، عملیات برداشت مزارع سیب‌زمینی در سطح یک‌هزار و 700 هکتار از مزارع شهرستان که از نیمه دوم مهر ماه سال جاری شروع شده بود همچنان ادامه دارد. 
پیش‌بینی می‌شود بیش از 41 هزار تن محصول سیب‌زمینی با متوسط عملکرد 24 تن در هر هکتار از این مزارع برداشت شود. 
توزیع بیش از 300 تن سیب‌زمینی بذری گواهی شده با کلاس‌های بذری بالا و همچنین تلاش برای سالم‌سازی مزارع سیب زمینی با جایگزینی ارقام گواهی شده و مرغوب سیب‌زمینی در سطح بیش از 50 درصد مزارع از مهم‌ترین اقدامات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خرم بید در زمین به‌زراعی این محصول بوده است.
ارقام آگریا، سانته، فونتانه، ساتینا، بورن از مهم‌ترین ارقام مورد کشت در شهرستان خرم بید است.

_________________

فرماندار خرمبید:
وجود راه‌آهن صادرات خرمبید را مضاعف می‌کند

خبرگزاری فارس: فرماندار خرمبید گفت: با توجه به تولید محصولات مختلف در خرمبید، وجود راه آهن صادرات این شهرستان را مضاعف می‌کند.

خبرگزاری فارس: وجود راه‌آهن صادرات خرمبید را مضاعف می‌کند

به گزارش خبرگزاری فارس از خرمبید، داود ایوبی ظهر امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری این شهرستان اظهار داشت: سه پروژه عمرانی در شهرک صنعتی شماره (1) خرمبید در حال اجرا است.
وی افزود: این پروژه‌ها شامل احداث مسجد و وضوخانه شهرک است که همَ‌اکنون بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
رئیس کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان خرمبید بیان داشت: ساختمان نگهبانی و تکمیل زیرسازی، آسفالت و پیاده‌روسازی این شهرک نیز 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
نماینده عالی دولت در شهرستان خرمبید دیگر پروژه احداثی این شهرک را تصفیه‌خانه فاضلاب آن عنوان کرد و گفت: این پروژه نیز با 35 درصد پیشرفت در حال اجرا است.
ایوبی افزود: با وجود تکمیل ظرفیت شهرک صنعتی شماره (1) خرمبید عملیات زیرساخت آن همچنان ادامه می‌یابد.
فرماندار خرمبید در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: ایستگاه راه‌آهن صفاشهر با بیش از 95 درصد پیشرفت فیزیکی تنها ایستگاه بین شهری استان فارس دارای نمازخانه است و این اتفاق روند توسعه این شهرستان را به سوی صنعتی و معدنی شدن شتاب می‌دهد.
ایوبی وجود معادن عظیم سنگ مرمریت، آهن، سیلیس، خاک نسوز و وجود بازارهای متنوع داخلی و خارجی برای این محصولات را زمینه رونق حمل و نقل جاده‌ای و ریلی و همچنین حفظ جایگاه ارتباطی این شهرستان دانست.
فرماندار خرمبید اضافه کرد: وجود کارخانه بزرگ تولید محصولات غذایی دشت مرغاب که محصولات آن شهره جهانی دارد نیز توان ویژه‌ای برای صدور در سطح کشور دارد که خط آهن نیز قابلیت صادراتی آن را مضاعف می‌کند.
وی ادامه داد: وجود 100واحد تولیدی سنگ و کارخانه بزرگ تولید لوله‌های G.R.P نیز موجب گسترش حمل و نقل ریلی در این شهرستان می‌شود.

شهرستان خرم بید در شمال استان فارس و صفاشهر مرکز آن در فاصله 187 کیلومتری شیراز واقع است. 

____________________________________________________

فرماندار خرمبید خبر داد:
اختصاص بیش از 1300 میلیون ریال به خرمبید

خبرگزاری فارس: فرماندار خرمبید گفت: یک‌هزار و 316میلیون ریال از محل اعتبارات قانون پنجم توسعه به این شهرستان اختصاص یافت.

خبرگزاری فارس: اختصاص بیش از 1300 میلیون ریال به خرمبید

به گزارش خبرگزاری فارس از خرمبید، داوود ایوبی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس تصمیم شورای برنامه‌ریزی این شهرستان از این اعتبار 331 میلیون ریال برای روکش آسفالت قصر یعقوب به قاضیان و 81 میلیون ریال به منظور تکمیل طرح هادی روستای مظفرآباد تخصیص داده شده است.
رئیس شورای برنامه‌ریزی شهرستان خرم بید ابراز داشت: 904 میلیون ریال به عمران شهرهای صفاشهر و قادرآباد اختصاص یافت که صرف تکمیل ساختمان آتش‌نشانی شماره دو صفاشهر و بلوار ورودی قادرآباد از سمت شیراز هزینه می‌شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: به منظور گرامی‌داشت یاد و خاطره 221 شهید والامقام شهرستانخرمبید مراسم یادواره شهدا همزمان با هفته بسیج در سوم آذر ماه امسال در مهدیه ناحیه 2 صفاشهر برگزار می‌شود.
فرماندار خرمبید اضافه کرد: در این مراسم باشکوه که با شرکت گسترده خانواده معظم شهدا، ایثارگران و مردم شهیدپرور این شهرستان برگزار می‌شود، از سخنرانان کشوری نیز دعوت به عمل آمده است.
نماینده عالی دولت در شهرستان خرمبید ادامه داد: در طول این مراسم چند برنامه فرهنگی و هنری اجرا و از خانواده شهدا تجلیل می‌شود.
ایوبی در ادامه ابراز داشت: در حاشیه این مراسم ضریح شهدای صفاشهر در ناحیه دو به صورت رسمی افتتاح می‌شود. 
این مسئول همچنین بیان کرد: همزمان با سراسر کشور ستاد سرشماری این شهرستان در مهلت زمانی مقرر موفق شد تا 13 هزار و 350 خانوار خرمبیدی را سرشماری و اطلاعات مربوطه را جمع‌آوری کند.
وی افزود: این سرشماری که از دوم تا بیست و دوم آبان ماه جاری ادامه داشت با ترکیب 60 نفر از هیئت اجرایی شامل بازبین، کارشناسان، ماموران سرشماری و... و بیش از 20 راننده انجام گرفت.
مدیر ستاد سرشماری شهرستان خرمبید تصریح کرد: فعالیت‌های تبلیغی و اطلاع رسانی گسترده در این شهرستان انجام شد تا توانستیم تمام ساکنان را مورد سرشماری قرار دهیم.
ایوبی در ادامه خاطرنشان کرد: نتایج نهایی این سرشماری در اردیبهشت ماه سال 91 توسط مرکز آمار ایران تهیه و در اختیار برنامه‌ریزان و علاقمندان کشور قرار می‌گیرد تا مبنایی برای برنامه‌ریزی‌های پنج سال آینده کشور باشد.
شهرستان خرم بید در شمال استان فارس واقع شده و صفاشهر مرکز آن در فاصله 187 کیلومتری شیراز است.

____________________________________________________________________

فرماندار خرم‌بید خبر داد
آغاز عملیات اجرایی پارک جنگلی صفاشهر

خبرگزاری فارس: فرماندار شهرستان خرم‌بید گفت: عملیات اجرایی پارک جنگلی صفاشهر با کاشتن درختان سرد سیری در کیلومتر سه این شهر آغاز شد.

خبرگزاری فارس: آغاز عملیات اجرایی پارک جنگلی صفاشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم بید، داوود ایوبی بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: این پارک در زمینی به مساحت پنج هکتار احداث می‌شود و تا سه سال آینده عملیات اجرایی آن به پایان می‌رسد.

رئیس شورای اداری شهرستان خرم بید ابراز داشت: کل اعتبار این طرح جنگلی 35 میلیارد ریال است که از محل تخریب مراتع این شهرستان تامین و توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس پرداخت می‌شود.

ایوبی در ادامه گفت: در مرحله نخست با نقشه از پیش طراحی شده، غرس بیش از پنج هزار درخت و با آبیاری قطره‌ای به مبلغ 600 میلیون ریال در این پارک توسط پیمانکار شهرداری صفاشهر انجام می‌شود.

شهرستان سردسیری خرم‌بید در شمال استان فارس واقع شده و صفاشهر مرکز آن در 187 کیلومتری شیراز است.

________________________________________________________________

ارسال به دوستان
فرماندار خرم بید خبر داد
اسکان 6 هزار مسافر نوروزی در خرم بید

خبرگزاری فارس: فرماندار خرم بید از اسکان بیش از 6 هزار مسافر نوروزی تا امروز در این شهرستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: اسکان 6 هزار مسافر نوروزی در خرم بید

به گزارش خبرگزاری فارس از خرمبید داوود ایوبی صبح امروز به اتفاق مدیر آموزش و پرورش این شهرستان از ستاد مرکزی اسکان مسافران نوروزی خرم بید در صفاشهر بازدید و از نزدیک با مسؤلان آن‌ها به گفت‌وگو پرداخت.

وی با تشکر از مسؤلان ستادها خواستار رعایت هرچه بیشتر مسافران نوروزی در اسکان شد.

رئیس شورای اداری این شهرستان سپس با حضور در مدارس خرمبید ضمن بازدید از نحوه اسکان مسافران از نزدیک با آنان به گفت‌وگو پرداخت.22 مدرسه با بیش از 220 کلاس درس برای اسکان مسافران نوروزی در صفاشهر و بیش از 10 مدرسه با بیش از 80 کلاس درس در بخش مشهد مرغاب منظور شده است.

ایوبی افزود: تاکنون  بیش از 6 هزار نفر در مدارس این شهرستان و دیگر اقامتگاه‌های خصوصی و عمومی اسکان داده شده‌اند.

فرماندار خرم بید گفت: تعطیلات نوروزی بهترین فرصت برای معرفی پتانسیل‌ها و قابلیت‌های شهرستان است و مردم خرم بید باید در این محدوده زمانی نهایت تلاش خود را به کار بندند.

ایوبی اضافه کرد: عرضه محصولات لبنی، صنایع دستی بومی و اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری جذاب موجب رضایت مسافران نوروزی در جشنواره عشایری این شهرستان شده است.

رئیس ستاد تسهیلات نوروزی خرم بید در ادامه اظهار داشت: در این جشنواره بیش از 20 غرفه در فضای باز و استفاده از امکانات موجود و سنتی شهرستان انواع محصولات عرضه می‌شود.

عملیات احداث بیمارستان 32تخت خوابی بخش مشهد مرغاب به زودی اجرایی می شود

ایوبی افزود: روزانه بیش از 5 هزار نفر از مسافران نوروزی از این نمایشگاه بازدید می‌کنند که پیش‌بینی می‌شود تعداد آنها در روزهای آتی بیشتر شود.

یکی از ضروری ترین واساس ترین نیازهای مردم بخش مشهدمرغاب احداث بیمارستان به منظور ارائه مطلوب خدمات بهداشتی ودرمانی به اهالی این منطقه می باشدوبارها مردم این بخش این خواسته به حق خود رابه طرق مختلف به گوش مسوولین مربوطه رسانده اند وبی صبرانه منتظر حرکتی ازسوی مسوولین بوده اندازسوی دیگر ساختمان درمانگاه فعلی قادرآبادباقدمتی حدود40سال کارایی لازم رانداشته وجوابگوی نیاز منطقه نمیباشدبالاخره باعنایت حضرت حق تعالی ودرظل توجهات خاصه حضرت صاحب الزمان (ارواحنا له الفداء)ونظرمساعدریاست محترم دانشگاه جناب آقای دکترایمانیه طرح احداث بیمارستان به تصویب رسیده وعملیات احداث آن به زودی شروع خواهدشد.بدین منظور جناب آقای دکترایمانیه وهیئت همراه روز جمعه 29/7/90درشهرستان خرم بید حضوریافتندومورداستقبال گرم آقای ایوبی فرماندار،حجة الاسلامو والمسلمین محمد جانی نماینده مردم درمجلس شورای اسلامی ،دکترسیدسعید فاضل سرپرست شبکه بهداشت ودرمان ،سلیمی بخشدار بخش مشهدمرغاب ودیگرمسوولین ومردم قرارگرفتند.دراین بازدید مسوولین ازجمله فرماندار ونماینده مردم مراتب تشکر وقدردانی خود را از عنایت ریاست محترم دانشگاه درخصوص تصویب طرح احداث بیمارستان اعلام نموده وباتوجه به نزدیک شدن فصل سرما خواستار تسریع دراحداث پروژه مذکورشدند،پیمانکار مربوطه نیز که درجمع حضورداشت ضمن توضیحاتی درخصوص طرح ،ابرازداشت که باجدیت ودرکمترین زمان ممکن ساختمان راتحویل خواهد داد.لازم به ذکراست بیمارستان درزمینی به مساحت 40000متر مربه وباصرف اعتباری بالغ برده میلیارد ریال ساخته خواهدشد .نکته جالب در این سفر این بود که جناب آقای دکتر ایمانیه ساعت 12ظهر همان روز عازم زیارت کربلای معلی بودند که باابتکار فرماندارمحترم وبه مبارکی سفر ریاست محترم دانشگاه به کربلا نام بیمارستان بخش مشهدمرغاب به نام نامی حضرت اباعبدالله الحسین مزین گردید.3/8/90    


 
شهرستان خرم بید به شبکه بین المللی جوامع ایمن پیوست 

فعالیت های کمیته جامعه ایمن درقالب کارگروه جامعه ایمن شهرستان خرم بید از سال 1381استارت خوردوباتوجه به اهمیت بالای این موضوع جلسه ای با نام کارگروه جامعه ایمن جای خودرا درمیان تقویم جلسات فرمانداری بازکردوکلیه مسوولین ادارات در این امر مشارکت داده شدند.کارگروه جامعه ایمن هدف اصلی خودرا ارتقا سطح ایمنی ونهادینه کردن آن درتمامی زمینه ها(منازل ،مدارس ،ادارات ،جاده ها،خیابان های سطح شهرو...)تبیین نمودوبابرگزاری جلسات منظم ماهیانه ،تقسیم وظایف ،پی گیری وبررسی مشکلات ومعضلات شهروهمچنین بازدید عملی گروه مسوولین ازنقاط حادثه خیزشهرستان جهت ارائه راهکارحل مشکل  باجدیت به فعالیت خود ادامه داد. باتوجه به فعالیت های ارزنده وهمت والای مسوولین ،شهرستان خرم بید بعنوان یکی ازکاندیداهای پیوستن به شبکه جهانی جوامع ایمن مطرح ومعرفی شدودرتاریخ 25/7/89آقای پرفسورهنریکسون (نماینده محترم whoدرشبکه بین المللی جوامع ایمن )،خانم مارگارت هنریکسون وهیئت همراه ازدانشگاه علوم پزشکی فارس درشهرستان خرم بید حضوریافته وازنمایشگاه جامعه ایمن خرمبید که درشبکه بهداشت ودرمان برپاشده بود وکارخانه یک ویک بازدید به عمل آوردند ایشان درجلسه ای که باحضور تمامی مسوولین شهرستانی ترتیب داده شده بودحاضرشده واقدامات انجام شده را بسیار موفقیت آمیز دانست وآن راگام برزگی در راه پیوستن  به جامعه جهانی ایمن تلقی نمود. بعدازاین بازدید جلسات کمیته با جدیت وحساسیت بیشتری ادامه یافت وبالاخره تلاشها وزحمات  کلیه عزیزانی که باعشق وخلوص نیت انجام وظیفه می نمودند به ثمرنشست ودرتاریخ 28/7/90درمراسم جشنی که درسالن 22بهمن دانشگاه علوم پزشکی شیراز باحضور پرفسورهنریکسون ،جناب آقای دکتر ایمانیه ریاست محترم دانشگاه مسوولین دانشگاه ومسوولین شهرستان خرم بیدبرگزارشد شهرستان خرم بید بعنوان دویست وشصت وپنجمین شهردرجهان رسما به  شبکه بین المللی جوامع ایمن پیوست .این موفقیت بزرگ وارزشمند را به مردم ومسوولین شهرستان خرم بید،کارکنان حوزه معاونت بهداشتی دانشگاه ،همکاران محترم شبکه بهداشت ودرمان خرم بید تبریک وتهنیت عرض می نماییم  .30/7/90

      

***************************************************************

قائم مقام مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس خبر داد:
راه‌اندازی دومین شهرک‌صنعتی در خرمبید

خبرگزاری فارس: قائم مقام مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: با توجه به تکمیل شهرک صنعتی شماره یک خرمبید ایجاد شهرک صنعتی شماره 2 در این شهرستان در دستور کار قرار گرفته است.

خبرگزاری فارس: راه‌اندازی دومین شهرک‌صنعتی در خرمبید

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس، مصطفی هاشمی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات شهرک‌های صنعتی خرم‌بید که با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان اجرایی و صنعتگران این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: مکان ایجاد ناحیه صنعتی جدید خرمبیدشناسایی و مطالعات امکان‌سنجی آن نیز به پایان رسیده است. 
وی با بیان اینکه یکی از مشکلات ایجاد ناحیه صنعتی وجود معارضان محلی است، گفت: با توجه به تعهد فرمانداری خرمبید در مورد حل مشکل معارضان و انجام این موضوع، مراحل تصویب این شهرک صنعتی در سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در حال انجام است. 
قائم مقام مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس افزود: ناحیه صنعتی شماره دو خرمبید در فاز نخست در زمینی به مساحت 49 هکتار ایجاد می‌شود که ظرفیت استقرار 70 واحد صنعتی با پیش‌بینی اشتغال یک‌هزار نفر را دارد. 
هاشمی اضافه کرد: با ایجاد شهرک صنعتی جدید خرمبید زمینه استقرار واحدهای جدید صنعتی و توسعه اشتغال و رشد صنعتی در این شهرستان فراهم می‌شود.
وی همچنین با اشاره به اینکه در شهرک صنعتی شماره یک خرم بید با مساحت 99 هکتار هم‌اکنون 100 واحد سنگبری و صنایع مربوط به آن مستقر و این شهرک تکمیل شده است گفت: شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در دو سال اخیر طرح‌های مناسبی را به منظور توسعه زیرساخت‌های این شهرک انجام داده است. 
وی با اشاره به اجرای طرح تصفیه‌خانه فاضلاب صنعتی 150 مترمکعبی این شهرک تصریح کرد: هم‌اکنون این طرح با حدود 30 درصد پیشرفت درحال انجام است. 
در این جلسه در مورد حل مشکل صدور سند تفکیکی صنعتگران شهرک صنعتی خرمبید نیز بحث و تبادل نظر و مقرر شد اداره ثبت اسناد و املاک نسبت به صدور اسناد تفکیکی اقدام و بانک‌ها نیز موظف به پذیرش این اسناد شدند.  

آرشیو مطالب
دیگر مطالب
پیوند های روزانه
امکانات سایت
blogskin

تبلیغات متنی

تبلیغات متنی