تبلیغات
مركز خرم بیدشناسی - اخبار شهرستان2
مركز خرم بیدشناسی
به بام استان فارس ،سرزمینی از جنس مهر و ماه خوش آمدید.اینجا مهد چشمهای بارانی ،دستهای آفتابی و دلهای نورانی است.


                                 خرم بید به شهرهای ایمن جهان پیوست

با پیوستن این چهار شهر، ایران به‌عنوان دومین کشور در میان کشورهای جهان شناخته شده است.

ایلنا-فارس: نماینده مرکز همکاری‌های مشترک سازمان بهداشت جهان در پیگیری از حوادث گفت: شهرهای آباده، خرم‌بید، اقلید و فراشبند، به مجموعه شهرهای ایمن جهان پیوستند. 

به گزارش خبرنگار ایلنا از فارس، هنریکسون ادامه داد: با پیوستن این چهار شهر، ایران به‌عنوان دومین کشور در میان کشورهای جهان شناخته شده است. 

وی با بیان اینکه چین رتبه اول را در این زمینه دارد، گفت: تاکنون ۲۷ شهراز استان‌های مختلف ایران عضو شهرهای ایمن جهان هستند. 

این مقام مسوول در سازمان بهداشت جهانی ضمن اشاره به اینکه پیوستن شهرهای ایران به جامعه ایمن از سال ۸۲ آغاز شده است، تصریح کرد: پشگیری از حوادث ترافیکی، رعایت قوانین مقررات در شهر‌ها، همکاری مردم و مسوولان و دوری از اعتیاد، از مهم‌ترین ویژگی‌های شهرهای ایمن است. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز گفت: در استان فارس ۶ شهر به عنوان شهرهای ایمن دنیا برگزیده شده‌اند. 

محمد‌هادی ایمانیه افزود: انتخاب شهر ایمن در فارس با محوریت ۴ عنوان؛ مشارکت‌های بین‌بخشی، درون‌بخشی، مشارکت‌های مردمی و فرهنگ‌سازی و برنامه‌ریزی انجام می‌شود. 

ایمانیه با یادآوری اینکه هم اکنون ۴۰ درصد از جوامع ایمن کشور مربوط به استان فارس است، خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک شهرهای کازرون، مرودشت، استهبان، سپیدان، بوانات و پاسارگاد به جمع شهرهای ایمن دنیا اضافه می‌شوند. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز یادآور شد: هم‌اینک شهرهای آباده، خرم‌بید، اقلید، فراشبند، ارسنجان و نی‌ریز شهرهای ایمن فارس هستند. 
آرشیو مطالب
دیگر مطالب
پیوند های روزانه
امکانات سایت
blogskin

تبلیغات متنی

تبلیغات متنی